Londýn bez DT? Ne, díky…

Napadlo tě někdy odletět do jiné země a mít zakázáno používat digitální technologie? Jde to vůbec?! Měla jsem za úkol to zjistit…

První věc, letenky. Jak jinak než online?! Mohla jsem jet do Prahy na letiště a koupit je tam, ale proč? Online jsou levnější a zařízeny během pár minut.

Druhá věc, hotel. Na booking.com bylo vše vyřešeno do 30 min. Našla jsem si i London pass.

Letiště Václava Havla Praha, díky SelfChecku jsem se sama bezproblémově odbavila a vyhnula se tak letištním přepážkám.

London City Airport, vyrážím do města a jak jinak než metrem? Na první pohled vypadá mapa metra jako kýčovitý chaos. 408 km dlouhá trať, 11 linek a skoro 300 stanic. To nedám, vytahuji mobil a už hledám kde jsem. Po chvíli přikládám Oyster card a jedu.

První zkouška ohněm za mnou a já dorážím k hotelu. Všechny dveře jsou na čipovou kartu. Říkám si, že můj digitální detox úplně nevychází.

Při samotných cestách Londýnem jsem se snažila digitální technologie používat minimálně, ale bez čipové karty, kreditky a Oyster card to nešlo.

Digitální technologie nám při správném zacházení dokáží neuvěřitelně ulehčit život a to nejen při cestování. Mohou šetřit čas i peníze, ale nesmí tě ovládat. Připoj se s námi do DDT a dokaž, že tě digitální technologie neovládají.

Bartoňová Michaela